1. Dzisiaj świętujmy! – w ramach naszego FESTYNU DOMINIKAŃSKIEGO. Dziękujemy: wszystkim za obecność, organizatorom za organizację. Cieszymy się ze wspólnego bycia. Ten dzień jest dobrą okazją by podziękować Panu Henrykowi Coglowi za wieloletnią, oddaną pracę na rzecz naszej parafii, kościoła i duszpasterstwa. Pan Henryk zawsze serdeczny, skromny jest niemal symbolem tego miejsca. Osobiście, jako dominikanie chcemy podziękować za wsparcie w okresie kiedy przed sześciu laty obejmowaliśmy tutejszą parafię i to, dane nam przez lata, kiedy tutaj jesteśmy. Pan Henryk przechodzi na emeryturę, ale jest z nami. Dziękujemy, Bóg zapłać!
2. We wtorek o godz. 18, msza św. Apostolstwa Chorych; w środę – nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30; w piątek – koronka do Miłosierdzia Bożego o 17.30.
3. We wtorek po wieczornej mszy św. i nieszporach, III zakon zaprasza na spotkanie otwarte w sali pod kościołem. O s. Magdalenie Epstein dominikańskiej mniszce z krakowskiego klasztoru na Gródku mówić będzie o. Krzysztof Lipowicz OP.
4. Grupa ¾ zaprasza na Krąg Biblijny, w czwartek o godz. 19.30. Przedmiotem rozważań będą czytania z niedzieli 17 czerwca.
5. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ.
6. Po wakacjach rozpoczniemy kolejne przygotowania do wczesnej spowiedzi i komunii świętej. Rodziców zainteresowanych przygotowaniem dzieci do tych sakramentów zapraszamy na spotkanie i zapisy za tydzień – w niedzielę 17.czerwca po rodzinnej mszy św. o godz. 9.30 (szczegółowe informacje u o. Przemysława Ciesielskiego OP).
7. We wrześniu startuje kolejny cykl spotkań mających na celu przygotowanie osób dorosłych do sakramentów: chrztu, komunii i bierzmowania. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt z o. Pawłem Laskiem OP.

*****

Prośba. Wszystkich przebywających i korzystających z naszych wspólnych miejsc w kościele i w klasztorze (sal duszpasterskich, kuchni, toalet etc.), prosimy o troskę o nasze wspólne miejsce. Prosimy także rodziców, by nie wpuszczali swoich dzieci na górkę żwirową przy figurze Pana Jezusa przed kościołem. Dziękujemy!

*****

Zapraszamy na 8 dniową pielgrzymkę do Paryża i Lourdes w Pirenejach, która odbędzie się od 30 września do 7 października 2018 r. Odwiedzać będziemy najważniejsze zabytki i miejsca związane z objawieniami Maryjnymi. Jest to pielgrzymka samolotowa połączona z przejazdami pociągowymi TGV. Szczegóły na plakacie oraz ulotkach.