1. Dzisiaj można u nas kupić książki wydawnictwa W drodze.
2. Informujemy, że od 6 do 10 listopada będziemy uczestniczyć w naszych dorocznych rekolekcjach klasztornych. Pod naszą nieobecność, tutaj na miejscu będą nas zastępować ojcowie: Marek Domeradzki OP, Tomasz Samulnik OP, Jacek Szarkiewicz OP.
3. W listopadzie, modlimy się za zmarłych na różańcu codziennie (oprócz niedzieli), o godz. 17.30 (w soboty o godz. 16.30).
4. W czwartek Grupa ¾ zaprasza na Krąg Biblijny o godz. 19.30.
5. W piątek, o godz. 12.45 odbędzie się msza św. z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, zorganizowana przez Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe.
6. W sobotę o godz. 19, w naszym kościele będzie miał miejsce koncert pt. ODZYSKANI. W nawiązaniu do setnej rocznicy odzyskania niepodległości głównym tematem koncertu jest WOLNOŚĆ. Artyści – Gabriela i Wojciech Gąsior, Jan Gałach, Wojciech Byrski, Iga Eckert – stworzyli utwory specjalnie na tę okoliczność. W projekcie biorą udział dzieci i młodzież z różnych środowisk katowickich: Klubu Wysoki Zamek, Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów, Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej Mocni Razem, Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Katowicach. Podczas koncertu będą zbierane fundusze na odbudowę OŚRODKA REHABILITACYJNO -EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZEGO im. dr Marii Trzcińskiej-Fajfrowskiej w Katowicach.
7. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na renowacje katowickiej katedry. Kolekta z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na działalność Papieskiej Fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.