1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W katowickiej katedrzeo godz. 12 odbędzie/odbyła się uroczysta msza św. z wręczeniem medali Pro Christi Regno. Jednym
z tegorocznych laureatów tego wyróżnienia jest p. Henryk Cogiel nasz parafianin. Cieszymy się, dziękujemy i gratulujemy p. Henrykowi.
2. W przyszłą niedziele rozpoczynamy ADWENT. Zapraszamy na roraty – codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Informujemy, że w czasie adwentu – od 3 grudnia, NIE BĘDZIE u nas w tygodniu mszy św. o godz. 8.
3. Próba scholi na roraty odbędzie się w czwartek, 29 listopada o godz. 19.30, w oratorium. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
4. W niedzielę, 2 grudnia rozpoczynamy Adwentowe Rekolekcje dla Dorosłych. Trwać będą do środy, 5 grudnia. Konferencje: w czasie każdej mszy św. w niedzielę (oprócz 19.30); w tygodniu – podczas mszy o godz. 12 i po mszy św. o godz. 18. Rekolekcje poprowadzi o. Marcin Mogielski OP, dominikanin z Wrocławia.
5. W zakrystii można już kupić świąteczne świece Caritas.
6. Do końca listopada, modlimy się za zmarłych na różańcu – codziennie (oprócz niedzieli), o godz. 17.30.
7. We wtorek – w Dniu Objawienia Cudownego Medalika, po zakończeniu mszy św., Legion Maryi będzie rozdawał Cudowne Medaliki.
8. Grupa ¾ zaprasza w czwartek o godz. 19 na film Dwoje do poprawki.
9. W sobotę o godz. 16.30 – pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
10. W sobotę 1 grudnia w Markecie Stokrotka w Galerii Katowickiej przeprowadzimy świąteczną zbiórkę żywności dla potrzebujących naszych parafian. Prosimy o przekazywanie wolontariuszom artykułów spożywczych o długim terminie przydatności do spożycia. Chętnych do pomocy w kwestowaniu prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii po mszy św.
11. Odwiedziny chorych w grudniu: 1 grudnia do chorych pójdą szafarze. Ojcowie do chorych z posługą sakramentalna pójdą 22 grudnia.
12. W tym tygodniu zmarli śp. Martyna Gil, Sylwia Kot. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.