1. Dzisiaj rozpoczynamy ADWENT. Zapraszamy na roraty – codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Informujemy, że w czasie adwentu – od 3 grudnia, NIE BĘDZIE u nas w tygodniu mszy św. o godz. 8.
2. Dzisiaj także rozpoczynamy Adwentowe Rekolekcje dla Dorosłych. Trwać będą do środy, 5 grudnia. Konferencje: w czasie każdej mszy św. w niedzielę (oprócz 19.30); w tygodniu – podczas mszy o godz. 12 i po mszy św. o godz. 18. Rekolekcje poprowadzi o. Marcin Mogielski OP, dominikanin z Wrocławia.
3. Zaraz po mszy świętej zapraszamy do sali po kościołem na nasze stoisko książkowe. Dziś szczególnie polecamy:
 „Po co światu mnich?” – wywiad rzeka z o. Michałem Zioło, jedynym polskim trapistą, który szczerze
opowiada o tym, co dzieje się za klasztornym murem tego niezwykle surowego zakonu.
 „Wszyscy na Ciebie czekamy” – to pięknie ilustrowana książka dla rodzin z małymi dziećmi, które
chciałyby przygotowywać się wspólnie do Świąt Bożego Narodzenia. Zawiera plansze, wycinanki oraz płytę CD.
 „Kreda” – trzeci numer magazynu kreatywnej edukacji poświęcony Metodzie Montessori.
4. Rekolekcje dla niewierzących w sakrament małżeństwa – rozpoczną się za tydzień, 9 grudnia podczas mszy św. o godz. 21.30 i będą się odbywały w kolejne niedziele adwentu o godz. 21.30.
5. Akademickie rekolekcje adwentowe „O wierze”, poprowadzi o. Romuald Jędrejko OP z Rzeszowa. Rekolekcje będą trwały od przyszłej niedzieli, 9 grudnia do środy 12 grudnia. Rozpoczynamy zawsze o godz. 19.30.
6. We wtorek, 4 grudnia, w dzień św. Barbary, o godz. 9 zapraszamy na mszę św. w intencji górników emerytów i rencistów, oraz ich rodzin.
7. W środę – nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30; w piątek – nabożeństwo do Najświętszego Serca pana Jezusa o godz. 17.30.
8. Grupa ¾: wtorek o godz. 19.30, spotkanie z cyklu Na każdy temat – Co nas cieszy?; czwartek o godz. 19. 30 spotkanie z cyklu Gaudium et spes.
9. Serdecznie zapraszamy na wspólne odśpiewanie Akatystu ku czci Najświętszej Maryi Panny oraz adorację Najświętszego Sakramentu w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia w sobotę 8 grudnia o godz. 20. Wszystkich chcących dołączyć do scholi podczas tego wydarzenia zapraszamy na próbę w czwartek o godz. 19.30 oraz w sobotę o godz. 18.30 w oratorium.
10. W sobotę także, w Godzinie Łaski dla Świata po południowej mszy św. Legion Maryi poprowadzi modlitwę różańcową.
11. W zakrystii można kupić świąteczne świece Caritas oraz opłatki wigilijne.
12. W tym tygodniu zmarł śp. Marian Bienias. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.