1. Dzisiaj w Kościele obchodzona jest Niedziela Ad Gentes. Przy wyjściu z kościoła prowadzona jest zbiórka do puszki na Fundusz Misyjny Ad Gentes.
2. Drogę Krzyżową w okresie Wielkiego Postu celebrujemy w piątki, a Gorzkie Żale w niedziele. Nabożeństwa rozpoczynamy o godz. 17.15. Z uczestnictwem w tych nabożeństwach, związana jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Odpust – pod zwykłymi warunkami.
3. Zapraszamy również na śpiewaną Drogę Krzyżową w piątek po mszy św. o godzinie 18. Modlitwę przygotowuje Duszpasterstwo Absolwentów
4. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która w naszej parafii odbędzie się w nocy z 29 na 30 marca. Wydarzenie rozpoczniemy eucharystią o godzinie 20. Tym razem wyruszyć będzie można na trzy trasy: Katowice – Oświęcim (44km), Katowice – Leśniów (68km), Katowice – Rudy Raciborskie (53km). Więcej informacji na stronie: www.edk.org.pl oraz Facebook'u: Ekstremalna Droga Krzyżowa Katowice.
5. W piątek o godz. 18 – Msza św. Roczna za zmarłych powierzonych naszej modlitwie na kartkach wypominkowych.
6. Serdecznie zapraszamy na spektakl grupy teatralnej Cordis pt. Lignum Dei. Spektakl wykonany jest w formie teatru fizycznego i teatru tańca oraz obrazuje historie zbawienia. Młodzież z Jastrzębia Zdroju zagra w naszej parafii w niedzielę, 24 marca o godz. 16.
7. Już dzisiaj informujemy, że we wtorek 26 marca będziemy obchodzić patronalne święto kaplicy na naszym parafialnym cmentarzu – Św. Dobrego Łotra. Tego dnia o godz. 12, w kaplicy odprawimy mszę św. Przed mszą, o 11.30 różaniec.
8. W zakrystii można kupić przygotowane przez Caritas Wielkanocne Paschaliki.
9. Odwiedziny chorych odbędą się w sobotę, po porannej mszy św. Z komunią św. do chorych pójdą szafarze.
10. Za tydzień, w niedzielę 24 marca zebrana kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji (na wsparcie Domu Ks. Emerytów i Sądu Metropolitalnego).
11. W tym tygodniu zmarła Alina Helewska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

*****

12. Grupa Dorosłych ¾ zaprasza w czwartek, o godz. 19.30 na spotkanie z cyklu Gadium et spes.
13. Legion Maryi zaprasza auksyliatorów na ACIES w sobotę, 23 marca. O godz. 9, msza św. w naszym kościele. O godz. 9.30 (po mszy) spotkanie w sali pod kościołem.
14. Rekolekcje Wielkopostne dla młodzieży z Technikum nr 8 odbywać się będą w naszym kościele, od poniedziałku do środy, w godzinach przedpołudniowych. Rekolekcje poprowadzi o. Bartek Sumara OP.