1. Zapowiedź kwesty na studencką Alpha’ę.
2. W niedzielę 31 marca o godz. 19.30 rozpoczną się Wielkopostne Rekolekcje Akademickie. Trwać będą do środy 3 kwietnia. Msza św. i konferencja codziennie o godz. 19.30. Rekolekcje poprowadzi o. Tomasz Gaj OP, dominikanin z Łodzi.
3. Jutro – poniedziałek 25 marca będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. u nas w kościele, jak w dzień powszedni.
4. Tego dnia (poniedziałek, 25 marca) odbędzie się spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych ze szkoły Podstawowej nr 10 i Państwowej Szkoły Muzycznej. O godz. 18 msza św., po mszy spotkanie w kościele.
5. We wtorek 26 marca będziemy obchodzić patronalne święto kaplicy na naszym parafialnym cmentarzu – Św. Dobrego Łotra. Tego dnia o godz. 12, w kaplicy odprawimy mszę św. Przed mszą, o 11.30 różaniec.
6. Drogę Krzyżową w okresie Wielkiego Postu celebrujemy w piątki, a Gorzkie Żale w niedziele. Nabożeństwa rozpoczynamy o godz. 17.15. Z uczestnictwem w tych nabożeństwach, związana jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Odpust – pod zwykłymi warunkami.
7. Zapraszamy również na śpiewaną Drogę Krzyżową w piątek po mszy św. o godzinie 18. Modlitwę przygotowuje Duszpasterstwo Absolwentów.
8. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która w naszej parafii odbędzie się w nocy z 29 na 30 marca. Wydarzenie rozpoczniemy eucharystią o godzinie 20. Tym razem wyruszyć będzie można na trzy trasy: Katowice – Oświęcim (44km), Katowice – Leśniów (68km), Katowice – Rudy Raciborskie (53km). Więcej informacji na stronie: www.edk.org.pl oraz Facebook'u: Ekstremalna Droga Krzyżowa Katowice.
9. W zakrystii można kupić przygotowane przez Caritas Wielkanocne Paschaliki.
10. Kolekta z następnej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafii.
11. W tym tygodniu zmarli śp. Halina Grzywocz, Ryszard Pawłowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

*****

12. Grupa Dorosłych ¾ zaprasza w czwartek, o godz. 19.30 na obejrzenie i omówienie filmu animowanego pt. „9”.
13. Rekolekcje Wielkopostne dla młodzieży ze Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych odbywać się będą w naszym kościele, od środy do piątku, w godzinach przedpołudniowych. Rekolekcje poprowadzi o. Bartłomiej Wolszleger OP.