1. Dzisiaj czwarta niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Radości (Niedziela Róż – w tradycji rzymskiej, tego dnia obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a papież poświęcał złotą różę i wręczał ją osobie zasłużonej dla kościoła).
2. Zgodnie z zeszłotygodniową zapowiedzią studenci z Duszpasterstwa Akademickiego Gniazdo częstują ciastem i kwestują na studencki kurs Alpha.
3. Dzisiaj o godz. 19.30 rozpoczynają się Wielkopostne Rekolekcje Akademickie. Trwać będą do środy, 3 kwietnia. Msza św. i konferencja, codziennie o godz. 19.30. Rekolekcje poprowadzi o. Tomasz Gaj OP, dominikanin z Łodzi.
4. W najbliższą sobotę w markecie Stokrotka w Galerii Katowickiej przeprowadzimy wielkanocną zbiórkę żywności dla potrzebujących z naszej parafii. Prosimy o przekazywanie wolontariuszom żywności o długim terminie do spożycia oraz słodyczy. Osoby, które chciałyby pomóc w kwestowaniu, zapraszamy do zakrystii po mszy św.
5. W piątek odbędzie się Droga Krzyżowa Ulicami naszej Parafii. Zapraszamy parafian i wszystkich tworzących nasze duszpasterstwa. Początek po mszy św. o godz. 18. (Tego dnia nie będzie nabożeństwa o 17.15.)
6. Gorzkie Żale w niedzielę. Nabożeństwo rozpoczynamy o godz. 17.15. Z uczestnictwem w tym nabożeństwie, związana jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Odpust – pod zwykłymi warunkami.
7. W zakrystii można kupić przygotowane przez Caritas Wielkanocne Paschaliki.
8. Najbliższe odwiedziny chorych odbędą się w sobotę, 13 kwietnia.
9. Kolekta z następnej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafii.

*****

10. Grupa charytatywna duszpasterstwa ABSolwentów zaprasza na Kiermasz ciast i ozdób świątecznych w przyszłą niedzielę 7 kwietnia. Kiermaszem wspomagamy dzieci ze świetlicy i świętego Jacka w Katowicach. Serdecznie zapraszamy.
11. Grupa Dorosłych ¾ zaprasza w czwartek, 4 kwietnia o godz. 19.30.
12. Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci ze szkoły Podstawowej nr 10 i Państwowej Szkoły Muzycznej odbywać się będą w naszym kościele od poniedziałku do piątku, w godzinach przedpołudniowych. Rekolekcje poprowadzą o. Bartek Sumara OP i nasi bracia diakoni z Krakowa.