1. Dzisiaj, na potrzeby klasztoru w Witebsku kwestuje o. Krzysztof Kocjan OP.
2. W dniach od 27 lutego do 1 marca Ks. Bp Marek Szkudło będzie wizytował naszą parafię.
 Oficjalne wprowadzenie Ks. Bpa do kościoła i przywitanie odbędzie się w sobotę, o godz. 16.45. Następnie, msza św. o godz. 17 z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Spotkanie z Duszpasterską Radą Parafialną o godz. 19.
 Wcześniej, w czwartek, o godz. 12 zapraszamy na mszę św. – zwłaszcza parafian i wszystkich, którym ta pora wspólnej modlitwy z Ks. Bpem odpowiada. W czwartek odbędzie się jeszcze spotkanie z nauczycielami i katechetami naszych szkół o 14.30 i spotkanie z naszymi duszpasterstwami o godz. 19.30.
 W niedzielę Ks. Bp będzie głosił kazania podczas mszy św. o 8, 9.30, 12.30. Ponadto będzie celebrował mszę św. o godz. 11. Zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu i do modlitwy za naszą parafię, duszpasterstwa i kościół katowicki.
3. W najbliższą środę, 26 lutego, Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. W tym dniu msze św. sprawowane będą o godz. 8, 12, 16, 18, 19.30 i 21.30. W czasie każdej mszy św. będzie celebrowany obrzęd posypania głów popiołem. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a osoby pomiędzy 18 a 60 rokiem życia dodatkowo post ścisły (można spożyć trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta).
4. Drogę Krzyżową w okresie Wielkiego Postu celebrować będziemy w piątki, a Gorzkie Żale w niedziele. Nabożeństwa rozpoczynać będziemy o godz. 17.15.
5. Zapraszamy również na Drogę Krzyżową w piątki, o godz. 18.45. Będzie ona przygotowywana przez Duszpasterstwo Akademickie i Duszpasterstwo Absolwentów.
6. Rekolekcje. Już dzisiaj zapowiadamy, że w okresie Wielkiego Postu, w naszym kościele odbędą się trzy serie rekolekcji: Dla dorosłych – od 8 marca, Akademickie – od 15 marca, Ostatniej szansy – od 6 kwietnia. Odbędą się także rekolekcje szkolne. Szczegółowe informacje będą podawane w stosownym czasie.
7. Zapraszamy do włączenia się w scholę podczas Triduum Paschalnego. Pierwsza próba odbędzie się w piątek 28 lutego o godz. 19, w Dużej Sali. Dwie kolejne próby odbędą się w soboty: 7 oraz 14 marca, o godz. 16 również w Dużej Sali. Jak co roku prosimy o obecność możliwie na wszystkich próbach.
8. Informujemy, że ostatnia kwesta na remont naszego kościoła wyniosła 20 646,27 zł. Na remont zebraliśmy już 254 163,99. Bóg zapłać.
9. Kolekta z dzisiejszej niedzieli – to jałmużna postna, z następnej niedzieli – na potrzeby parafii.
10. W tym tygodniu zmarły śp. Danuta Barańska, Teresa Frączkiewicz, Wanda Jurkiewicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.