1. Dzisiaj III niedziela Adwentu zwana Gaudete – Radujcie się! Przyjście Pana jest już bliskie.

2. Od 17 grudnia rozpoczyna się II część Adwentu. Jest to czas bezpośredniego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia. Liturgia słowa mówi o wydarzeniach poprzedzających narodzenie Pana Jezusa. Antyfony przed mszalną ewangelią (w nieszporach przed Magnificat), to teksty wzięte ze Starego Testamentu mówiące o przymiotach Mesjasza.

3. Roraty są codziennie od poniedziałku do soboty, o godz. 6.30. Od 6.15 możliwość do spowiedzi.

— Z powodu ograniczeń roraty są dostępne przede wszystkim on-line za pośrednictwem klasztornego FB Dominikanie Katowice. W kościele może być tylko 40 osób i niestety tej liczby musimy się trzymać.

— W dni roratnie NIE MA Mszy świętej o godz. 8.

Świece Bożonarodzeniowe Caritasopłatki są do kupienia w zakrystii.

4. Na Adwentowy wieczór wielbienia on-line zapraszają studenci z DA Gniazdo. Będzie krótka konferencja, adoracja i muzyka. Czuwanie odbędzie się w piątek, 18 grudnia. Początek transmisji, od godz. 19 na stronach DA Gniazdo i Dominikanie Katowice.

5. Msza św. Roczna za zmarłych będzie w piątek, o godz. 18. Przed Mszą o 17.30 różaniec za zmarłych.

6. Chorych, w grudniu odwiedzamy po wcześniejszym, telefonicznym uzgodnieniu terminu.

7. Kolekty: dzisiejsza i z następnej niedzieli – na potrzeby parafii.

8. W minioną niedzielę zmarł ks. Eugeniusz Szyszka (w piątek odbył się jego pogrzeb w Orzeszu, w parafii Nawiedzenia NMP). Przeżył 89 lat, 65 jako prezbiter diecezji katowickiej. W latach 1974 – 1980 był proboszczem w naszej parafii. Jemu zawdzięczamy m.in. przebudowę i rozbudowę naszego kościoła (z kaplicy neogotyckiej do obecnej, dzisiejszej postaci). Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

*****

9. Informacje porządkowe:

— w naszym kościele może jednocześnie przebywać, z uwzględnieniem galerii i kaplicy bł. ks. Emila Szramka 40 osób (jedna na 15 m2). Prosimy o zajmowanie miejsc oznaczonych kartką wolne miejsce,

— nadal obowiązuje zasłanianie ust i nosa, i dezynfekcja rąk,

znak pokoju przekazujemy przez skinienie głowy,

Komunię Świętą udzielamy na rękę,

— niedzielne Msze święte (oprócz Mszy o 8) transmitujemy za pośrednictwem klasztornego FB Dominikanie Katowice,

— uwzględniając bieżąca sytuację, zachęcamy do korzystania z udzielonej przez Ordynariusza dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii.

10. Osoby z duszpasterstwa ABSolwentów nadal oferują swoją pomoc w robieniu codziennych zakupów osobom starszym. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerem telefonu 572 193 836. (Informacja i nr tel. jest wywieszona w gablocie przed kościołem).