1. Książki W drodze.

2. Kiermasz DA Gniazdo.

3. Dzisiaj III Niedziela Adwentu Gaudete. Od 17 grudnia zaczyna się druga część Adwentu – bezpośrednie przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.

 4. Zapraszamy na RORATY, o godz. 6.30. W dni roratnie nie ma Mszy świętej o godz. 8.

5. Informujemy, że (zgodnie z ostatnim rozporządzeniem rządu), od 15 grudnia, w naszym kościele, jednocześnie będzie mogło przebywać 80 osób (30% wszystkich miejsc). Do limitu nie są włączane, osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19. Osoby zaszczepione prosimy, by miały ze sobą poświadczenie szczepienia (certyfikat covid).

6. Na Wieczór Modlitwy dla Małżeństw zaprasza Dominikańskie Duszpasterstwo Rodzin w czwartek, 16 grudnia, o godz. 19.

7. Na Modlitwę bez granic zaprasza Grupa ¾. Adwentowe, nocne czuwanie w intencji migrantów i uchodźców odbędzie się w piątek, 17 grudnia, o godz. 21 (do 22), na placu przed naszym kościołem. Modlitwa bez granic trwa w wielu miejscach, w Polsce, w piątki adwentu. Będziemy w łączności z innymi i modlić się: będzie psalm, przeczytamy fragment z Ewangelii, rozważymy go w ciszy i zaśpiewamy wspólnie kanon z Taizé. Gorąco zapraszamy! Zabierzcie ze sobą zielone świece na znak Waszej solidarności. Zaproście rodziny i przyjaciół. Nie zabierajcie transparentów i ubierzcie się ciepło.

8. Na czuwanie adwentowe zaprasza DA Gniazdo. Odbędzie się ono 18 grudnia, o godz. 18. Naszemu czuwaniu towarzyszyć będą pieśni, przygotowane przez kwartet studentów AM. Szczegółowe informacje dostępne TUTAJ.

9. Dominikańska Szkoła Teologii zaprasza na:

🔵  O naturze i łasce wg św. Tomasza z Akwinu – dwie konferencje, w naszym kościele, 20 i 21 grudnia, o godz. 19, wygłosi o. Tomasz Golonka OP.

10. Podziękowania:

— Na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w miniona niedzielę wpłynęło 931 zł. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy. Bóg zapłać.

11. Opłatkiświece wigilijne można u nas kupić w zakrystii i kancelarii.

12. Kolekty: dzisiejsza i z następnej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii.

 

*****

13. O. Bartłomiej zapraszam na wyjazd pielgrzymkowy do Ziemi Świętej w dniach 17-24 lutego 2022.  Szczegółowe informacje, zapisy, na naszej stronie internetowej TUTAJ.

14. Kolęda w naszej parafii, w tradycyjnym po-Bożonarodzeniowym czasie NIE odbędzie się. Odwiedziny duszpasterskie planujemy (w miarę możliwości) na okres po Świętach Wielkanocnych. Bliższe informacje przekażemy w późniejszym czasie.