1. Dzisiaj XXII Niedziela w Okresie Zwykłym.

2. Słowo Abpa Wiktora Skworca.

3. W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc wrzesień – od następnej niedzieli wracamy do celebrowania Mszy świętej o godz. 13.

4. W sobotę, o. Grzegorz Ćwierkiewicz OP będzie obchodził imieniny (wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego). Do modlitwy w jego intencji zapraszamy na Mszę świętą o godz. 12.

5. W sobotę także przypada Uroczystość Rocznicy Poświęcenie Naszego Kościoła. Msze święte jak w dzień powszedni.

6. Tego dnia Legion Maryi zaprasza na różaniec, po południowej Mszy świętej.

7. Zapraszamy narzeczonych na nasz wrześniowy weekendowy kurs przedmałżeński. Szczegóły i zapisy na naszej stronie internetowej.

8. Informujemy, że na stronie internetowej KEP pojawił się dokument podsumowujący spotkania w ramach Synodu o synodalności kościoła pt. Synteza ogólnopolska: Synod wskazuje na potrzebę uczenia się wspólnego wędrowania, aby budować wspólnotę Kościoła. Tekst jest dostępny również na naszej stronie TUTAJ.

9. Dzisiaj odbywa się kwesta na remont naszego kościoła.

10. Informacje związane z remontem:

– W tym tygodniu zakończymy układanie ogrzewania podłogowego. W następnym tygodniu będzie wylany beton. Będą również prowadzone prace nad modernizacja kotłowni.

– Przejście do zakrystii możliwe jest tylko przez podwórko: lewą stroną kościoła, wejście jak do klasztoru.

– Msze święte w tygodniu o godz. 8, 12 i 18 są w Dużej Sali pod kościołem. W Sali Rodzinnej jest możliwość spowiedzi.

– Msze święte niedzielne są w kościele. Spowiedź – 15 minut przed każdą Mszą świętą, w konfesjonale pod chórem.

11. Kolekty: dzisiejsza jest przeznaczona na bieżące potrzeby parafii; z przyszłej niedzieli na potrzeby archidiecezji – remont krypty katedry.

12. W tym tygodniu zmarli śp. Stefan Kleczyński, Józef Niesporek, Feliks Piotrowski, Izabela Ptaszyńska, Julia Sadowska, Bożena Żurawska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

*****

11. Dominikańska Szkoła Teologii działająca przy naszym klasztorze, zaprasza do zapisów, na cykl wykładów w nowym roku akademickim. Gośćmi będą m.in. pani dr Elżbieta Wiater, o. Tomasz Nowak OP, o. Tomasz Gałuszka OP, o. Roman Bielecki OP. Wykład inauguracyjny, który odbędzie się 22 października 2022 r., na temat: Świeccy w Kościele – szansa czy zagrożenie?„, wygłosi Prowincjał Polskiej Prowincji Dominikanów, Łukasz Wiśniewski OP.

Koszt udziału w całym cyklu (tak jak w minionym roku), to 190 zł. Wykłady odbywać się będą w soboty, w godzinach dopołudniowych, dla uczestników dostępne będą nagrania konferencji. Zapisy, terminy i wszystkie pozostałe informacje, na stronie internetowej: www.dst.dominikanie.pl oraz na plakacie, w gablocie przed kościołem.

12. O. Bartek zaprasza na wyjazd pielgrzymkowy do Ziemi Świętej w dniach 13-20 października 2022.  Informacje o wyjeździe i formularz zgłoszeniowy umieszczone są na naszej stronie internetowej. Zapraszamy!