1. Słowo Abpa Wiktora Skworca.

2. Dziękujemy wszystkim osobom/rodzinom z naszej parafii, które przyjęły nas do swoich mieszkań w ramach kolędy – odwiedzin duszpasterskich. Dziękujemy za spotkania, modlitwę, rozmowy i złożone przy okazji kolędy ofiary. Za wszystkie dobre słowa dziękujemy. Uwagi i sugestie przyjmujemy. Ofiary będą przeznaczone na utrzymanie klasztoru. Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu rozpoczynamy Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

4. W niedzielę, 22 stycznia, o godz. 14 odbędzie się Adoracja Osób Chorych, Niepełnosprawnych i Starszych Wiekiem przy Bożym Żłóbku w bazylice ojców franciszkanów w Katowicach Panewnikach. W programie Msza święta pod przewodnictwem ks. Bp. Marka Szkudło, nabożeństwo lourdzkie z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz poczęstunek w Domu Parafialnym. Rodziny prosimy o pomoc chorym w ich dotarciu do bazyliki.

5. Informujemy, że tegoroczna Pielgrzymka Dominikańska na Jasną Górę odbędzie się w nowym terminie: od 12 do 18 sierpnia. Wszystkie informację o XXXII edycji pielgrzymki będą zamieszczane na stronie internetowej: pielgrzymka.dominikanie.pl oraz na Facebooku i Instagramie Pielgrzymki. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszym wspólnym, dominikańskim pielgrzymowaniu.

6. Kolekty: dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji; z następnej niedzieli na potrzeby parafii.

7. W niedzielę za tydzień będzie kwesta na remont naszego kościoła – ułożenie kamienia na posadzce.

8. Przypominamy, że na skutek zainstalowania ogrzewania podłogowego w kościele, w drzwiach, w wejściu głównym powstał stopień. Prosimy o ostrożność przy wchodzeniu i wychodzeniu z kościoła. Równocześnie przypominamy, że w wejściu bocznym jest podjazd dla wózków, z którego także można korzystać w celu uniknięcia kłopotów z dodatkowym stopniem.

9. W tym tygodniu zmarli śp. Andrzej Mogielnicki, Marianna Piwko, Zofia Strzodka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.