1. Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy – kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

2. Miesięcznik W drodze.

3. Słowo Arcybiskupa – Zapraszam was do wspólnej drogi.

4. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa będziemy celebrować w najbliższy czwartek. Msze święte u nas, wg porządku niedzielnego.

5. Arcybiskup udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie Archidiecezji Katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po uroczystości Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała) – 9 czerwca 2023 r. Wiernych, którzy skorzystają z dyspensy, Arcybiskup zachęca do modlitwy w intencjach, które powierza Bogu Ojciec Święty.

6. Zapraszamy na procesję Bożego Ciała, tym bardziej, że pierwszy ołtarz, na skrzyżowaniu ulic Francuskiej i Wojewódzkiej jest przygotowywany przez naszą parafię. Procesja rozpocznie się w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP, przy ul. Mariackiej, ok godz. 8.30. Zakończy mszą św. w katedrze.

7. Kolekty: dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ; z przyszłej niedzieli – na bieżące potrzeby parafii.

8. W czasie kwesty na kontynuację remontu naszego kościoła – na ułożenie kamienia na posadzce, zebraliśmy 10,199 zł. Bóg zapłać za ofiary.