Ogłoszenia na 21 Niedzielę Zwykłą

1. Dzisiaj odbywa się pielgrzymka stanowa kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej. Łączymy się w modlitwie z pielgrzymującymi do piekarskiego sanktuarium.

2. W piątek będziemy obchodzić Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. Tego dnia, na Jasnej Górze, o godz. 14 zostanie odprawiona msza św. w intencji Apostolstwa Chorych.

3. W tym dniu przypada także czwarta rocznica naszej obecności w Przemienieniu Pańskim. Dziękować będziemy Panu Bogu za mijające cztery lata i będziemy prosić o dalsze błogosławieństwo dla naszej posługi w Katowicach. Na msze św. zapraszamy o 8, 12 i 18.

4. W piątek o godz. 18 celebrować będziemy Mszę Św. Roczną za zmarłych powierzonych naszej modlitwie na kartkach wspominkowych. O 17. 30 różaniec w ich intencji.

5. W sobotę 27 sierpnia odbędzie się pielgrzymka ministrantów do Katedry. Początek uroczystości o godz. 10. Plan pielgrzymki w zakrystii na tablicy ogłoszeń.

6. W przyszłą niedziele będzie miała miejsce kolekta specjalna. Ofiary będą przeznaczone na remont zaplecza sanitarnego przy zakrystii.

7. Najbliższe odwiedziny chorych odbędą się 3 września, po porannej mszy św.

8. Legion Maryi zaprasza na pielgrzymkę na Jasna Górę, 10 września. W programie Droga Krzyżowa, Różaniec, Msza św. na Wałach, Koronka do Miłosierdzia Bożego. Wyjazd autokarem o godz. 6.45, z ul. Mickiewicza. Koszt pielgrzymki 30 zł. Zapisy w zakrystii.

9. Najbliższy weekendowy kurs dla narzeczonych poprowadzimy 16 i 17 września. Szczegóły i zapisy na naszej stronie internetowej

10. Dzisiaj zapraszamy na nieszpory, w środę na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwa rozpoczynają się o godz. 17.30.

11. Po raz ósmy Caritas w Polsce organizuje akcję Tornister Pełen Uśmiechu. Kampania polega na tym, że parafianie wypełniają plecaki zakupione przez Caritas wyprawkami szkolnymi, a następnie są one rozdawane dzieciom. Nasze tornistry trafią do dzieci ze świetlicy Św. Wojciecha przy ul. Chopina 14/1. Zwracamy się z prośbą o zgłaszanie się po odbiór plecaków do zakrystii po każdej mszy św. O zwrot uzupełnionych w przybory szkolne plecaków prosimy do 31 sierpnia, do zakrystii albo bezpośrednio do świetlicy przy ul. Chopina. Gotowe wyprawki przed początkiem roku szkolnego zostaną przekazane dzieciom. Bóg zapłać za udział w akcji.