Ziemia Święta

Jedno z najważniejszych miejsc destynacji pielgrzymek wiernych chrześcijan z całego świata. Obejmuje obszar obecnej Palestyny i Izraela, choć w oficjalnej nomenklaturze nigdy termin ten się nie pojawił. Siła znaczenia tego terminu wiąże się z historią chrześcijaństwa i żywym przez setki lat kultem tego miejsca. Ziemia Święta, będącą świadkiem niezwykłych wydarzeń w historii Zbawienia,  naznaczona jest obecnością czasów Chrystusa. Pielgrzymka pozwala odkryć sens drogi, takiej, jaką przebyło chrześcijaństwo od pierwszego Słowa aż po Zbawienie, jaką przebył Chrystus od urodzenia aż po męczeńską śmierć. Program wycieczki został bowiem skomponowany w taki sposób, aby przybliżyć najważniejsze miejsca, będące pomnikami czasów Zbawiciela.

W trakcie podróży pragniemy naszym pielgrzymom przybliżyć niezwykłą historię Ziemi Świętej, zamieszkiwanej od najdawniejszych czasów. Pragniemy ukazać jej różnorodność. Udamy się do zabytków starożytności. Odwiedzimy miasto Jerash, założone za rządów Aleksandra Wielkiego. Wkroczymy do starożytnej stolicy Nabatejczyków – Petry. Odkrywać będziemy jednak przede wszystkim miejsca, które odcisnęły na historii chrześcijaństwa swój znak. Góra Nebo – gdzie Mojżesz ujrzał Ziemię Obiecaną. Betlejem – miejsce narodzin Chrystusa.  Jerozolimę – miasto modlitwy i czuwania Zbawiciela. Pragniemy, aby pielgrzymka do Ziemi Świętej była dla wiernych okazją do kontemplacji na życiem Zbawiciela i własną wiarą, do odkrywania tajemnic męki, śmierci, zmartwychwstania.

Ta niezwykła wyprawa rozpocznie się i zakończy w porcie lotniczym Katowice-Pyrzowice. W czasie jej trwania zapewniamy uczestnikom zakwaterowanie oraz wyżywienie, transport między poszczególnymi miejscami, opiekę pilota i przewodnika, a także bilety wstępu do obiektów. Każdego dnia pielgrzymi mogą uczestniczyć w specjalnie zarezerwowanej mszy świętej. Pragnąc dodać wyprawie lokalnego kolorytu i zapoznać z kulturą, która otaczała Chrystusa za życia, wprowadziliśmy do programu atrakcje typowe dla regionu (rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim, kolacja jordańska) oraz czasów pierwszych chrześcijan (obiad z rybą św. Piotra).